WPML_EXPORT_superstorefinder-wp - en to pt-pt translation catalogue (76 entries)

en: A new store has been added&#44; please login to administrator&#39;s area to approve the request
pt-pt: Uma nova loja foi adicionada, por favor, faça o login na área do administrador para aprovar a solicitação

en: Super Store Finder - New store has been added
pt-pt: Super Store Finder - Nova loja foi adicionada

en: Sorry&#44; we couldn&#39;t send your submission at this moment.
pt-pt: Desculpe, não foi possível enviar sua inscrição neste momento.

en: A new store has been added, please login to administrator's area to approve the request
pt-pt: Uma nova loja foi adicionada, por favor, faça o login na área do administrador para aprovar a solicitação

en: Super Store Finder - New store has been added
pt-pt: Super Store Finder - Nova loja foi adicionada

en: Sorry, we couldn't send your submission at this moment.
pt-pt: Desculpe, não foi possível enviar sua inscrição neste momento.

en: Thank you for your submission.
pt-pt: Obrigado pela sua submissão.

en: Thank you for your submission.
pt-pt: Obrigado pela sua submissão.

en: Thank you for your submission.
pt-pt: Obrigado pela sua submissão.

en: Thank you for your submission
pt-pt: Obrigado pela sua submissão.

en: Video
pt-pt: Vídeo

en: Submit Store
pt-pt: ENVIAR LOJA

en: Enter your store name
pt-pt: Digite o nome da sua loja

en: REQUEST NEW STORE
pt-pt: Solicitar Novo Loja

en: Submit Store
pt-pt: ENVIAR LOJA

en: Default Media
pt-pt: Mídia Padrão

en: Embed Video
pt-pt: Incorporar vídeo

en: Custom Marker
pt-pt: Marcador Personalizado

en: Image
pt-pt: Imagem

en: Opening Hours
pt-pt: Horário de funcionamento

en: Enter External URL
pt-pt: Insira o URL externo

en: Enter Website URL
pt-pt: Digite o URL do site

en: Enter Email Address
pt-pt: Insira o endereço de e-mail

en: Enter Fax number
pt-pt: Digite o número do fax

en: Enter Phone number
pt-pt: Digite o número de telefone

en: Enter Zip Code
pt-pt: Digite o código postal

en: Enter State
pt-pt: Digite o estado

en: Enter City
pt-pt: Digite a cidade

en: Enter Address
pt-pt: Insira o endereço

en: Enter categories / tags separated with commas
pt-pt: Insira categorias / tags separadas por vírgulas

en: Enter your store name
pt-pt: Digite o nome da sua loja

en: REQUEST NEW STORE
pt-pt: Solicitar Novo Loja

en: Please enter your Message
pt-pt: Por favor insira a sua mensagem

en: Message
pt-pt: Mensagem

en: Please enter your number
pt-pt: Por favor, digite seu número

en: Telephone
pt-pt: Telefone

en: Please enter your email address
pt-pt: Por favor, indique o seu endereço de e-mail

en: Email
pt-pt: O email

en: Nearby stores found.
pt-pt: Lojas próximas encontradas.

en: Operating Hours
pt-pt: Horas de funcionamento

en: Search for nearby stores
pt-pt: Pesquisar por lojas próximas

en: Message delivery failed
pt-pt: Falha na entrega da mensagem

en: Message sent successfully
pt-pt: Mensagem enviada com sucesso

en: Send Message
pt-pt: Enviar mensagem

en: Please enter your Message
pt-pt: Por favor insira a sua mensagem

en: Message
pt-pt: Mensagem

en: Please enter your number
pt-pt: Por favor, digite seu número

en: Please enter your email address
pt-pt: Por favor, indique o seu endereço de e-mail

en: Please enter your name
pt-pt: Por favor, insira seu nome

en: Name
pt-pt: Nome

en: Contact Store
pt-pt: LOJA DE CONTATO

en: Nearby stores found.
pt-pt: Lojas próximas encontradas.

en: No nearby stores found.
pt-pt: Aucun magasin à proximité trouvé.

en: Prev
pt-pt: Anterior

en: Next
pt-pt: Próximo

en: Street View
pt-pt: Vista Da Rua

en: Get Directions
pt-pt: Obter direções

en: Close
pt-pt: Perto

en: Contact Us
pt-pt: Contate-Nos

en: Email
pt-pt: O email

en: Telephone
pt-pt: Telefone

en: Operating Hours
pt-pt: Horas de funcionamento

en: Description
pt-pt: Descrição

en: Filters
pt-pt: Filtros

en: Cancel
pt-pt: Cancelar

en: Select
pt-pt: ESCOLHER

en: Category
pt-pt: Categoria

en: All Category
pt-pt: Toda a categoria

en: By Region
pt-pt: Por região

en: Show All
pt-pt: Mostre tudo

en: Clear All
pt-pt: Limpar tudo

en: of
pt-pt: do

en: outlets
pt-pt: lojas

en: View More
pt-pt: Veja mais

en: Search for nearby stores
pt-pt: Pesquisar por lojas próximas

en: Stores near you
pt-pt: LOJAS PERTO DE VOCÊ
