WPML_EXPORT_superstorefinder-wp - en to ja translation catalogue (68 entries)

en: A new store has been added&#44; please login to administrator&#39;s area to approve the request
ja: 新しいストアが追加されました。リクエストを承認するには管理者エリアにログインしてください

en: Super Store Finder - New store has been added
ja: Super Store Finder - 新しい店が追加されました

en: Sorry&#44; we couldn&#39;t send your submission at this moment.
ja: 申し訳ありませんが、現時点では送信できませんでした。

en: A new store has been added, please login to administrator's area to approve the request
ja: 新しいストアが追加されました。リクエストを承認するには管理者エリアにログインしてください

en: Super Store Finder - New store has been added
ja: Super Store Finder - 新しい店が追加されました

en: Sorry, we couldn't send your submission at this moment.
ja: 申し訳ありませんが、現時点では送信できませんでした。

en: Thank you for your submission.
ja: ご応募ありがとうございました

en: Thank you for your submission.
ja: ご応募ありがとうございました

en: Thank you for your submission.
ja: ご応募ありがとうございました

en: Thank you for your submission
ja: ご応募ありがとうございました

en: Video
ja: ビデオ

en: Submit Store
ja: サブミットストア

en: Default Media
ja: デフォルトのメディア

en: Custom Marker
ja: カスタムマーカー

en: Image
ja: 画像

en: Opening Hours
ja: 営業時間

en: Enter External URL
ja: 外部URLを入力

en: Enter Website URL
ja: ウェブサイトのURLを入力

en: Enter Email Address
ja: メールアドレスを入力してください

en: Enter Fax number
ja: ファックス番号を入力

en: Enter Phone number
ja: 電話番号を入力

en: Enter Zip Code
ja: 郵便番号を入力

en: Enter State
ja: 州に入る

en: Enter City
ja: 市区町村を入力してください

en: Enter Address
ja: 住所を入力

en: Enter categories / tags separated with commas
ja: カテゴリ/タグをカンマで区切って入力してください

en: Enter your store name
ja: 店舗名を入力してください

en: REQUEST NEW STORE
ja: 新しい店をリクエスト

en: Please enter your Message
ja: メッセージを入力してください

en: Message
ja: メッセージ

en: Please enter your number
ja: 番号を入力してください

en: Telephone
ja: 電話

en: Email
ja: Eメール

en: Filters
ja: フィルタ

en: Search for nearby stores
ja: 近くの店舗を探す

en: Message sent successfully
ja: 送信に成功しました

en: Send Message
ja: メッセージを送る

en: Please enter your Message
ja: メッセージを入力してください

en: Message
ja: メッセージ

en: Please enter your number
ja: 番号を入力してください

en: Please enter your email address
ja: メールアドレスを入力してください

en: Please enter your name
ja: あなたの名前を入力してください

en: Name
ja: 名

en: Contact Store
ja: お問い合わせ先

en: Nearby stores found.
ja: 近くの店舗が見つかりました

en: Street View
ja: ストリートビュー

en: Get Directions
ja: 行き方を調べる

en: Close
ja: 閉じる

en: Contact Us
ja: お問い合わせ

en: Email
ja: Eメール

en: Fax
ja: ファックス

en: Telephone
ja: 電話

en: Operating Hours
ja: 営業時間

en: Website
ja: ウェブサイト

en: Description
ja: 説明

en: Filters
ja: フィルタ

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Select
ja: 選択する

en: Category
ja: カテゴリー

en: All Category
ja: すべてのカテゴリ

en: By Region
ja: 地域別

en: Show All
ja: すべて表示する

en: Clear All
ja: すべてクリア

en: of
ja: の

en: outlets
ja: アウトレット

en: View More
ja: もっと見る

en: Search for nearby stores
ja: 近くの店舗を探す

en: Stores near you
ja: あなたの近くのお店
