WPML_EXPORT_superstorefinder-wp - en to es translation catalogue (157 entries)

en: A new store has been added&#44; please login to administrator&#39;s area to approve the request
es: Se ha agregado una nueva tienda. Inicie sesión en el área del administrador para aprobar la solicitud.

en: Super Store Finder - New store has been added
es: Super Store Finder - Se ha añadido nueva tienda.

en: Sorry&#44; we couldn&#39;t send your submission at this moment.
es: Lo sentimos, no pudimos enviar tu envío en este momento.

en: A new store has been added, please login to administrator's area to approve the request
es: Se ha agregado una nueva tienda. Inicie sesión en el área del administrador para aprobar la solicitud.

en: Super Store Finder - New store has been added
es: Super Store Finder - Se ha añadido nueva tienda.

en: Sorry, we couldn't send your submission at this moment.
es: Lo sentimos, no pudimos enviar tu envío en este momento.

en: Thank you for your submission.
es: Gracias por su sumisión.

en: Thank you for your submission.
es: Gracias por su sumisión.

en: Thank you for your submission.
es: Gracias por su sumisión.

en: Thank you for your submission
es: Gracias por su sumisión.

en: Video
es: Vídeo

en: Submit Store
es: Enviar tienda

en: Enter categories / tags separated with commas
es: Introduzca las categorías / etiquetas separadas con comas

en: Enter your store name
es: Ingrese el nombre de su tienda

en: REQUEST NEW STORE
es: Solicitar nueva tienda

en: Submit Store
es: Enviar tienda

en: Longitude
es: Longitud

en: Latitude
es: Latitud

en: Default Media
es: Medios predeterminados

en: Embed Video
es: Incrustar video

en: Custom Marker
es: Marcador personalizado

en: Image
es: Imagen

en: Opening Hours
es: Horario de apertura

en: Enter External URL
es: Ingresar URL externa

en: Enter Website URL
es: Introduzca la URL del sitio web

en: Enter Email Address
es: Introduzca la dirección de correo electrónico

en: Enter Fax number
es: Introduzca el número de fax

en: Enter Phone number
es: Ingresa número telefónico

en: Enter Zip Code
es: Ingresa tu código postal

en: Enter State
es: Entrar en estado

en: Enter City
es: Entrar en la ciudad

en: Enter Address
es: Ingresa la direccion

en: Enter categories / tags separated with commas
es: Introduzca las categorías / etiquetas separadas con comas

en: Enter your store name
es: Ingrese el nombre de su tienda

en: REQUEST NEW STORE
es: Solicitar nueva tienda

en: Mon-Sun: 9AM-5PM
es: Lun-Dom: 9 AM-5PM

en: Amazing atmosphere and great food
es: Ambiente increíble y buena comida

en: The Gardens
es: Los jardines

en:  Submit Your Review
es:  Envíe su opinión

en: Middle East
es: Medio Este

en: Africa
es: África

en: Europe
es: Europa

en: Cinemas
es: Cine

en:  restaurants
es: Restaurantes

en:  Food &amp; Beverages
es: Alimentación y Bebidas

en:  Tourist Attraction
es: Atracción turística

en:  Free Wi-Fi
es: Wi-Fi gratis

en: Park
es: parque

en: Tourist Attraction
es: Atracción turística

en: restaurants
es: Restaurantes

en: park
es: parque

en: Gadgets
es: Equipo

en: Free Wi-Fi
es: Wi-Fi gratis

en: Food &amp; Beverages
es: Alimentación y Bebidas

en: clothing
es: ropa

en: cinemas
es: cine

en: Please enter your reCAPTCHA
es: Por favor, introduzca su reCAPTCHA

en: Your rating has been added successfully
es: Su calificación ha sido añadida con éxito

en: No ratings for this product
es: No hay valoraciones para este producto

en: Please enter your rating
es: Ingrese su calificación

en: Please enter your reCAPTCHA
es: Por favor, introduzca su reCAPTCHA

en: Comments
es: Comentario

en: Please sign in / sign up to leave rating and review.
es: Inicie sesión o regístrese para dejar la calificación y revisar.

en: You have already voted
es: [es] You have already voted

en: Your rating has been added successfully
es: [es] Your rating has been added successfully

en: No ratings for this product
es: No hay valoraciones para este producto

en:  Submit Your Review
es: Envíe su opinión

en: Reviewed by
es: Revisado por

en: Rating
es: Clasificación

en: Reviews & Ratings
es: Opiniones y clasi

en: reviews
es: revisión

en: Send Message
es: Enviar mensaje

en: Please enter your Message
es: Por favor ingrese su mensaje

en: Message
es: Mensaje

en: Please enter your number
es: Introduzca su número

en: Telephone
es: Teléfono

en: Please enter your email address
es: Por favor, introduzca su dirección de correo electrónico

en: Email
es: Correo electrónico

en: Please enter your name
es: Por favor, escriba su nombre

en: Contact Store
es: [es] Contact Store

en: 1
es: [es] 1

en: yes
es: [es] yes

en: yes
es: [es] yes

en: yes
es: [es] yes

en: 1
es: [es] 1

en: showboth
es: [es] showboth

en: 1
es: [es] 1

en: 1
es: [es] 1

en: 1
es: [es] 1

en: Nearby stores found.
es: Se encontraron tiendas cercanas.

en: Close
es: [es] Close

en: false
es: [es] false

en: false
es: [es] false

en: Operating Hours
es: Horas

en: true
es: [es] true

en: Filters
es: Filtros

en: Search for nearby stores
es: Buscar tiendas cercanas

en: search_button_over.png
es: [es] search_button_over.png

en: search_button_down.png
es: [es] search_button_down.png

en: search_button.png
es: [es] search_button.png

en: Zip
es: [es] Zip

en: State
es: [es] State

en: Please enter your rating
es: Ingrese su calificación

en: reviews
es: revisión

en: Message delivery failed
es: Mensaje fallido

en: Message sent successfully
es: Mensaje enviado con éxito

en: Send Message
es: Enviar mensaje

en: Please enter your Message
es: Por favor ingrese su mensaje

en: Message
es: Mensaje

en: Please enter your number
es: Introduzca su número

en: Comments
es: Comentario

en: Please enter your email address
es: Por favor, introduzca su dirección de correo electrónico

en: Please enter your name
es: Por favor, escriba su nombre

en: Name
es: Nombre

en: Contact Store
es: TIENDA DE CONTACTO

en: We have encountered an error.
es: [es] We have encountered an error.

en: Nearby stores found.
es: Se encontraron tiendas cercanas.

en: No nearby stores found.
es: Se encontraron tiendas cercanas.

en: Share my location
es: [es] Share my location

en: Continue anyway
es: [es] Continue anyway

en: It seems that we are unable to load stores information. Please try again later.
es: Parece que no podemos cargar la información de las tiendas. Por favor, inténtelo de nuevo más tarde.

en: Location service is not enabled.
es: [es] Location service is not enabled.

en: We are having trouble locating you. Try using our search and filter functions instead.
es: [es] We are having trouble locating you. Try using our search and filter functions instead.

en: Filtering for nearby stores...
es: [es] Filtering for nearby stores...

en: Looking for nearby stores...
es: [es] Looking for nearby stores...

en: Getting your current location...
es: Indicando su ubicación actual ...

en: Load complete. Start your search!
es: [es] Load complete. Start your search!

en: Loading Google Map Utilities...
es: [es] Loading Google Map Utilities...

en: Loading Google Maps...
es: [es] Loading Google Maps...

en: Prev
es: Anterior

en: Next
es: Sig

en: Street View
es: Vista de Calle

en: Get Directions
es: Obtener dirección

en: Close
es: Cerca

en: Contact Us
es: Contáctenos

en: Email
es: Correo electrónico

en: Telephone
es: Teléfono

en: Operating Hours
es: Horas

en: true
es: [es] true

en: External URL
es: [es] External URL

en: Website
es: Sitio web

en: Description
es: Descripción

en: Search
es: [es] Search

en: Filters
es: Filtros

en: Cancel
es: Cancelar

en: Select
es: Seleccion

en: Category
es: Categoría

en: All Category
es: Toda La Categoría

en: By Radius
es: [es] By Radius

en: By Region
es: Por región

en: Show All
es: Mostrar todo

en: Clear All
es: limpiar todo

en: of
es: de

en: outlets
es: de venta

en: View More
es: Ver más

en: Search for nearby stores
es: Buscar tiendas cercanas

en: Stores near you
es: TIENDAS DE USTED
